هر آنچه که باید از آزمون لیسانس به پزشکی بدانید

به گزارش وبلاگ نخبگان، زمان برگزاری چهاردهمین دوره آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد.

هر آنچه که باید از آزمون لیسانس به پزشکی بدانید

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ نخبگان، هر ساله دانشگاه علوم پزشکی تهران فرصتی را برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی گروه آزمایشی ریاضی و فنی و علوم تجربی که علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته پزشکی هستند فراهم می کند تا با شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی مستقیما وارد دوره پس از علوم پایه رشته پزشکی شوند. در حقیقت با برگزاری این آزمون متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی می توانند بار دیگر شانس خود را برای تحصیل در رشته پزشکی امتحان کنند.

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلبان باید فارغ التحصیل مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی باشند.

حداکثر سن قابل پذیرش در زمان ثبت نام آزمون 25 سال تمام است. مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می شود

معدل کل دیپلم 18 و بالاتر و معدل مقطع کارشناسی 16 و بالاتر باشد. دانشجویان مشمول آیین نامه استعداد های درخشان در رشته های مورد پذیرش و برگزیدگان المپیاد های علمی دانشجویی از شرط معدل معاف هستند.

دانشجویان موضوع آیین نامه استعداد های درخشان عبارت اند از: برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه 500 کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور).

دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیاد های علمی دانش آموزی (با معرفی وزارت آموزش و پرورش)

برگزیدگان حائز رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره های خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

مالکان ابداع یا اختراع ثبت شده با تائید معاونت تحقیقات و فن آوری وزارتخانه های مربوطه.

دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رشته های غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم تحقیقات و فناوری.

دانشجویان پژوهشگر برجسته به تایید شورای پژوهشی دانشگاه و براساس دستورالعملی که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت تدوین و به دانشگاه ها اعلام شده است.

برگزیدگان المپیاد های علمی دانشجویی با تایید مرکز رشد استعداد های درخشان و معاونت های آموزشی دانشگاه ها.

دارندگان مدال طلای المپیاد های دانش آموزی از آزمون کتبی معاف هستند و بدون شرکت در آزمون کتبی صرفا با شرکت در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار می گیرند و دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت کنند و حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی را احراز کنند. (کسب حداقل نمره حد نصاب آزمون کتبی الزامی است)

مهلت ثبت نام

ثبت نام برای شرکت در چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه علوم پزشکی تهران از 6 دی 99 آغاز شد و 20 بهمن ماه 99 خاتمه یافت.

ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی 10 الی 20 نفر است، داوطلبان لازم است حداقل 50 درصد نمره آزمون را کسب کنند تا به مرحله مصاحبه دعوت شوند.

زمان برگزاری آزمون

آزمون چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در نیمه اول تیر ماه 1400 در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هر آنچه که باید از آزمون لیسانس به پزشکی بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه که باید از آزمون لیسانس به پزشکی بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید