37 میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی

به گزارش وبلاگ نخبگان، تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت امروز بخش معدن و صنایع معدنی قابلیت همپایی با نفت را برای تحصیل ارز و ایجاد اشتغال دارد و در واقع بستری برای سرمایه گذاری جدید محسوب می گردد.

37 میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی

علیرضا رزم حسینی روز شنبه پس از افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات تجهیزات معدن، راهسازی و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران به وبلاگ نخبگان شرح داد: بر اساس مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا از یک ماه پیش مقرر شد، نمایشگاه های مختلف با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار گردد که تا به امروز 10 نمایشگاه در این محل برپا شده است.

وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه امروز بالغ بر 60 میلیارد تن ذخیره معدنی در سطح کشور شناسایی شده که از این رقم حدود 37 میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است.

رزم حسینی شمار مواد معدنی اکتشافی در کشور را 68 ماده ذکر کرد که سهم مصالح ساختمانی نسبت به فلزی غالب است.

بالغ بر 5600 معدن فعال

ایران دارای 10 هزار و 400 معدن دارای پروانه بهره برداری است که پنج هزار و 600 معدن آن فعال است و حدود چهار هزار معدن راکد محسوب می گردد.

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات تجهیزات معدن، راهسازی و صنایع وابسته(ایران کانمین) در فضای 14 هزار متر مربع ناخالص و حدود پنج هزار متر مربع مفید در قالب 130 غرفه از شرکت های داخلی و نمایندگان شرکت های خارجی برپاشده و تا 14 بهمن ماه جاری از ساعت 9 تا 17 برای بازدید متخصصان دایر است و امکان بازدید عمومی ندارد.

شرکت های خارجی بدلیل پاندمی بیماری کویدو 190(کرونا) امکان مشارکت نداشتند.

نمایشگاه ایران کانمین از سوی خانه معدن ایران با مشارکت شرکت پالار سامانه برپاشده، به مدت چهار روز ویژه متخصصان مربوطه برپاست.

منبع: خبرگزاری پانا

به "37 میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "37 میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید