باید برای برطرف تحریم ها کوشش کنیم، پای حمایت از ورزش ایستاده ایم

به گزارش وبلاگ نخبگان، محمد باقر قالیباف امروز (پنج شنبه) در مراسم بهره برداری از خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده، بزرگترین کمپ تمرینی کشتی در دنیا، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، گفت: در ابتدا لازم می دانم از زحمات شبانه روزی مسئولان فدراسیون کشتی، زحمتکشان، کارگران و متخصصان، در کنار حمایت های وزارت ورزش برای بازسازی جدی و اساسی این سالن زیبا و مجهز تشکر و قدردانی کنم. در این محفل باصفا و معنوی یاد شهدا و مخصوصا شهدای ورزش و کشتی در دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی می دارم.

باید برای برطرف تحریم ها کوشش کنیم، پای حمایت از ورزش ایستاده ایم

وی با بیان اینکه ورزش یکی از موضوعات مهم اجتماعی بوده که باید به آن توجه گردد، توضیح داد: ورزش یک کار حاشیه ای و اضافی نیست. ورزش در متن جامعه و در زندگی یکایک افراد تاثیرگذار است. ورزش موضوعی است که در فرد، خانواده، جامعه و مباحث منطقه ای و بین المللی تاثیر زیادی دارد و هم نقش ویژه ای در عرصه سیاسی، هم فرهنگی و هم مالی و اجتماعی و محیط زیست دارد و باید به ابعاد مختلف این پدیده توجه داشته باشیم.

رئیس مجلس تاکید نمود: اینکه گفته می گردد خرج کردن در ورزش هزینه نیست و سرمایه گذاری است بر همین اساس است. ورزش در سلامت جسمی و روحی جامعه تاثیر زیادی دارد، در حوزه های مالی تاثیرگذار بوده و موجب توسعه مالی می گردد؛ در حوزه های سیاسی نیز افتخارآفرینی ورزشکاران می تواند باعث معرفی و شناسایی فرهنگ و عظمت یک کشور باشد و در ارتباطات جهانی و منطقه ای نیز نقش انکارناپذیری دارد.

قالیباف اعلام کرد: رشته های پهلوانی مثل کشتی که ریشه در فرهنگ و آیین این مر و بوم دارند می توانند نقش ویژه ای در عرصه های مختلف جامعه داشته باشند.

وی با بیان اینکه وظیفه همه ما مسئولان این است که در هر شرایطی به موضوع ورزش چه همگانی و چه قهرمانی توجه کنیم اضافه نمود: طبیعتا اگر ورزش همگانی توسعه پیدا نکند، ورزش قهرمانی ما نیز رشد نخواهد کرد. همچنین استعدادبابی و توجه به استعدادهای ورزش از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد و بنده به عنوان یک خدمتگذار مخصوصا بعد از دوران دفاع مقدس توفیق خدمت در عرصه های مختلف را داشته ام، پس دیگر نمی توانم باید و باید کنم و وعده بدهم.

قالیباف گفت: در هر جایی که توفیق خدمت داشتم عمیقا به ورزش توجه کردم . همانطور که نقش مسجد و فعالیت های تربیتی و محیط فرهنگی را در دوران نوجوانی و جوانی خودم دیدم، نقش ورزش را در تربیت سالم در زندگی خودم مشاهده کردم، لذا به موضوع ورزش نیز همانند دیگر وظایف مهمی که داشتم توجه کردم.

وی اضافه نمود: یادم می آید زمانی که آقای دبیر در دوران خدمت سربازی حضور داشت، بنده در نیروی انتظامی توفیق خدمت داشتم. در همان زمان توجه زیادی به ورزش نیروی انتظامی صورت گرفت و باشگاه پاس در رشته های ورزشی مختلف از فوتبال تا کشتی و رشته های رزمی فعالیت جدی داشت. چهره های مثل علیرضا دبیر نیز از همان دوران فعالیت جدی در کشتی و رسیدن به عناوین قهرمانی داشتند.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه در شهرداری تهران نیز موضوع ورزش در اولویت های کاری ام بود،اضافه نمود: بیش از یک هزار زمین چمن مصنوعی در تهران ساخته شد و سالن های متعدد دیگر نیز در اقصی نقاط تهران به بهره برداری رسید.

قالیباف اضافه نمود: امروز نیز در مجلس شورای اسلامی که توفیق نمایندگی و خدمتگزاری مردم را دارم به وزیر ورزش اعلام می کنم که پای کار هستیم و معتقدیم هزینه در ورزش، پول دور ریختن نیست بلکه سرمایه گذاری است.

وی تاکید نمود: البته شرایط مالی کشور سخت است اما نباید از مسائل فرهنگی و تربیتی غافل شویم، مخصوصا در این دوران کرونایی که کم تحرکی و ایستایی در بخش های مختلف بوجود آمده و باعث افزایش خستگی ها و آسیب های روحی شده است.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه باید بیش از گذشته کوشش کنیم،اظهار داش: ابتدا باید اولویت مان معیشت مردم باشد و همه مسئولان دست به دست هم دهیم و با اعتماد و کوشش با تحریم مبارزه کنیم و کوشش جدی برای برطرف تحریم ها نیز داشته باشیم. از سوی دیگر باید کوشش جدی و مدبرانه داشته باشیم و از ظرفیت های کشور استفاده کنیم.

قالیباف در انتها گفت: از پیشکسوتان، ورزشکاران قهرمانان و عظیمان کشتی، خانواده شهید صدرزاده و وزیر ورزش قدردانی و تشکر می کنم و به علیرضا دبیر که هم سابقه برنامه ریزی و بودجه دارند و هم از قهرمانان عظیم و ملی این سرزمین هستند نیز بخاطر زحماتش تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باید برای برطرف تحریم ها کوشش کنیم، پای حمایت از ورزش ایستاده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید برای برطرف تحریم ها کوشش کنیم، پای حمایت از ورزش ایستاده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید