بازدید وزیر کشور ترکیه از دیوار امنیتی مرزی با ایران

به گزارش وبلاگ نخبگان، وزیر کشور ترکیه در بازدید از مرزهای جنوبی این کشور که در مجاورت ایران است، از فرایند ساخت دیوار بتنی امنیتی آن بازدید به عمل آورد.

بازدید وزیر کشور ترکیه از دیوار امنیتی مرزی با ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نخبگان، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه با حضور در مرزهای جنوبی این کشور در مجاورت ایران، فرایند ساخت دیوار امنیتی و جاده امنیتی چالدران را مورد بررسی قرار داد.

همچنین در منطقه وان از پایگاه تازه نظامی این کشور که در حال احداث است بازدید به عمل آورد.

ساخت این بخش از دیوار امنیتی بتنی بین دو کشور از چند ماه پیش آغاز شده که طول آن به طول 64 کیلومتری می رسد.

هدف از احداث این دیوار در بخش 64 کیلومتری از کل خط مرزی 295 کیلومتری استان وان با ایران، افزایش سطح امنیت مرزی در راستای مبارزه با تروریسم، قاچاق کالا و مهاجرت غیرقانونی نام شده است.

محمد امین بیلمز، استاندار و جانشین شهردار وان در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفته بود: دیوارهای احداث شده در مرزهای جنوبی و شمالی به وان رسیده است. دیوار مرزی از استان آغری در مرز ایران اکنون تا وان امتداد یافته است. برای 3 مرحله ساخت این دیوار مرزی 64 کیلومتری 3 مناقصه مجزا برگزار گشت. همچنین در این منطقه برج های دیدبانی هم از طریق واحدهای مرزی در حال احداث هستند. حدود 67 برج تا به امروز در این زمینه احداث شده است. احداث این دیوار مرزی که در بهار امسال آغاز شده، تا چند سال آینده به طول خواهد انجامید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بازدید وزیر کشور ترکیه از دیوار امنیتی مرزی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید وزیر کشور ترکیه از دیوار امنیتی مرزی با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید