پیش بینی بازار سهام در هفته آینده ، 5 نشانه صعودی بودن بورس در هفته بعد

به گزارش وبلاگ نخبگان، بازار سهام این هفته نیز یک فرایند مثبت داشت و حدود دو درصد افزایش یافت. اما برای هفته آینده شرایط چطور پیش بینی می گردد؟

پیش بینی بازار سهام در هفته آینده ، 5 نشانه صعودی بودن بورس در هفته بعد

تداوم تعطیلی فراگیر به دلیل کرونا، افزایش معاملات خرد در بورس تا رقم 16 هزار میلیارد تومان، افزایش امیدها به توزیع واکسن کرونا و کاهش نااطمینانی ناشی از این ویروس، افزایش احتمال برگشت بایدن به برجام و مذاکرات سیاسی و اعلام وصول شدن طرح مجمع سهامداران حقیقی در مجلس پنج خبر مهم برای آینده بورس در هفته بعد است.

در هفته آینده قرار است همچنان بازارهای دیگر به مانند بورس فعال نباشند.

علاوه بر این، در آخرین روز کاری هفته اخیر میزان معاملات خرد بازار سهام به بالاترین حد در نیمه دوم سال جاری رسید و به 16 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

از سوی دیگر امیدها به توزیع واکسن کرونا همچنان در حال افزایش است.

آخرین بار وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از واکسن های ایران اجازه تست روی انسان را گرفت، گفت: نهایتا بین 41 تا 42 میلیون دوز واکسن را برای 20 تا 21 میلیون نفر از جمعیت مان داریم تدارک می بینیم؛ واکسن کووید-19 دو دوزه است و باید در دو مرتبه تزریق کرد.

همچنین احتمال برگشت آمریکا به برجام و مذاکرات سیاسی افزایش یافته است.

باراک اوباما، در تبادل نظر با واشنگتن پست گفت: بایدن به سرعت به توافق هسته ای ایران برمی گردد؛ هرچند آسیب هایی وارد شده است که موجب می گردد تا تغییر این شرایط برای ما زمان ببرد. اوباما با تمجید از انتخاب آنتونی بلینکن، وزیر خارجه پیشنهادی جو بایدن گفت که او یک دیپلمات ماهر و مورد توجه در سراسر دنیا است.

در همین حال، حسن روحانی، رئیس جمهور گفته است: ایران و آمریکا هر دو می توانند تصمیم بگیرند و اعلام نمایند که به شرایط 20 ژانویه 2017 برمی گردند هم ما برمی گردیم و این می تواند راه چاره بزرگی برای بسیاری از مسایل و مسائل باشد و جهت و شرایط را کاملاً تغییر دهد و سپس می توان مراحل بعدی را در بخش های مختلف ادامه داد.

سید امیرحسین قاضی زاده، نایب رییس مجلس نیز در حساب کاربری خود در توئیتر از اعلام وصول شدن طرح مجمع سهامداران حقیقی خبر داده است.

آیا بورس این هفته هم طبق انتظار عمل خواهد نمود؟

آخرین اخبار مربوط به چشم انداز بازار سهام را در صفحه پیش بینی بورس که هر روز ساعت 17 به روز می گردد مشاهده کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "پیش بینی بازار سهام در هفته آینده ، 5 نشانه صعودی بودن بورس در هفته بعد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بازار سهام در هفته آینده ، 5 نشانه صعودی بودن بورس در هفته بعد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید