تاکید کمیسیون بهداشت بر افزایش حقوق دانشجویان پزشکی

به گزارش وبلاگ نخبگان، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی مسائل دانشجویان پزشکی در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت که کمیسیون بهداشت بر لزوم وجود برنامه دقیق وزارت بهداشت جهت افزایش حقوق دانشجویان پزشکی تاکید دارد.

تاکید کمیسیون بهداشت بر افزایش حقوق دانشجویان پزشکی

زهرا شیخی در گفت وگو با وبلاگ نخبگان در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در این جلسه موضوع حقوق دانشجویان پزشکی در رده های مختلف از کارورز تا رزیدنت و فوق تخصص مورد بررسی قرار گرفت، حقوق آنها از حداقل حقوق کارگری پایین تر است. این روزها اتفاقات ناگواری را شنیده ایم. انتظار می رود وزارت بهداشت برنامه دقیقی برای توجه به دانشجویان پزشکی در مقاطع مختلف تحصیلی داشته باشد. مسائلی آنها دارند که باید به آن توجه شود که مهمترین آن حقوق بسیار ناچیز و اندک رزیدنت ها است. کسانی که کار فوق تخصصی انجام می دهند و خطراتی هم آنها را تهدید می کند اما نمی توانند به خوبی هزینه های زندگی را تامین کنند.

وی گفت که مقرر شد کمیسیون بهداشت جلسه ویژه ای را در آینده ای نزدیک برای بررسی مسائل دانشجویان پزشکی و رسیدن به راهکاری از طریق همفکری بین مجلس و وزارت بهداشت تشکیل دهد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان همچنین با اشاره به بررسی احکام و تکالیف مندرج در قانون بودجه 1400 در حوزه سلامت وزارت بهداشت و دستگاه های زیرمجموعه آن گفت: کننده وزارت بهداشت گزارشی در این باره ارائه کرد. تلاش ما در زمان بررسی بودجه این بود که سلامتی مردم و توجه به کادر درمان پزشکی را اولویت قرار دهیم. با همین رویکرد موضوع افزایش حقوق کارکنان کادر درمان بهداشت لحاظ شد. همچنین پیش بینی مواردی همچون افزایش ردیف هایی جهت اعتبار تملک سرمایه دانشگاه، هزینه خرید تجهیزات پزشکی دانشگاه ها از طریق شرکت های دانش بنیان، بیمه سلامت پایه براساس آزمون وسع، سامانه استعلام دارو و پرونده الکترونیک سلامت و موارد دیگری در بودجه لحاظ شد.

وی افزود: با توجه به اینکه در هفته جمعیت قرار داریم در بودجه موارد بسیار خوبی برای درمان ناباروری لحاظ شد که از جمله آن اعتبار بین شش تا هفت هزار میلیارد تومانی برای هزینه درمان سه میلیون زوج نابارور و وجود ردیف اختصاصی در آن است. پوشش 90 درصدی هزینه های درمان ناباروری به صراحت در بودجه ذکر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاکید کمیسیون بهداشت بر افزایش حقوق دانشجویان پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید کمیسیون بهداشت بر افزایش حقوق دانشجویان پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید